Deskohraní – Neděle 1.10.2017

A máme tu neděli.

Po trochu delší době (divadelní závazky) jsme se opět sešli v klubu, natěšeni na nějaké to nervydrásající zápolení.

Jelikož jsem se naučil hru Alchemist, a nechtěl jsem se ji učit znovu, rychle jsem ji vytáhl na světlo světa, a učil a učil a učil.

A pak jsme hráli, noo … nebudu se opakovat. 🙂 Zahráli jsme si ji hned dvakrát, a byli jsme docela překvapeni, že i takto solidní eurovka se na našem herním stole ( a i na herních akcích) neobjevuje.

Jelikož jsme se opět nevešli k jednomu hracímu plánu, ostatní si zahráli:

Ramses II (Ravensburger) – Kde je truhla krásné Nofretete? Při hledání pokladů si každý razí svou cestu. Kde pyramida ustoupí, tam se může nahlédnout. Každý z těchto objevů ti pomůže pro další hru a také ti přinese zisk bodů.

Bang (Albi) – klasická karetní vesternovka, plná nejrůznějších rozšíření. 🙂

Jungle Jam – Hráči mají před sebou balíček karet, postupně po směru hodinových ručiček odhazují před sebe vrchní karty balíku. Ty jsou různě barevné a mají na sobě hodně podobné symboly. Jakmile se ve hře objeví 2 stejné symboly (na barvě nezáleží) musí majitelé těchto karet co nejrychleji sebrat dřevený kolík (totem) uprostřed stolu. Komu se tak povede odevzdá druhému všechny své odhozené karty. Ten si je dá dospod svého balíčku a hra pokračuje znovu od něj. Vyhrává hráč, který se zbaví jako první všech svých karet.

Splendor (Blackfire) – další již mnohokrát popisovaná a námi oblíbená hra.

Ultimate Warriorz: Tribal Rumble (REXhry) – zábavná hra, ve které se až osm hráčů může porvat o to, kdo zůstane posledním přeživším v aréně. V roli draka, samuraje či koucoura-šermíře se snažíte trefovat ostatní postavy a naopak se jim bránit. Každá z postav je odlišná a má speciální schopnosti, různé počty životů atd… Vyhrává ten, kdo jako poslední zůstane stát nebo má nejvíc zásahů na konci osmého kola. Ultimate Warriorz můžeme vřele doporučit všem, kdo hledají jednoduchou a zábavnou hru pro větší počet hráčů.

Po úklidu v alchymistické laboratoři jsme se vydali na dlouhou cestu za sluníčkem, a přesunuli jsme se až do Španělska.

Tam jsme měli ve hře Toledo (Kosmos) za úkol donést dary dvládci města na Alcazar. V Toledu mají hráči k dispozici pět pomocníků, které posílají po silnicích na mapě s cílem získat ocel a šperky od obchodníků. Jakmile budou zhotoveny meče u nejlepšího zbrojíře ve městě, mají být doručeny do paláce Alcazar. Mějte se na pozoru, Toledo může být i pěkně nebezpečné místo. Potkáte tu slavného malíře El Greca, ale také se můžete zaplést do šermířského souboje o svoji čest. Vítězem se stane ten, kdo císaři představí nejlepší sadu mečů a získá tak nehynoucí slávu.

Foto z akce naleznete zde.

 

 

        

Štítky: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!