Deskohraní – Středa 20.9.2017

Předposlední středa v klubu, než se zase budeme scházet v Mikádu.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny, a první z nich se pustila do objevování krás při stavbě katedrály, ostré lokty při obchodování a hlavně o odhadu, co udělají ostatní hráči.

Byla to hra již staršího data, ale přesto stále skvělá, Pilíře Země (Albi).

Hráči (stavitelé) najímají dělníky, kteří získávají stavební materiál nebo zlato, a šikovné řemeslníky, kteří tento materiál využívají k vlastní stavbě katedrály (= zisku vítězných bodů). Mezi sebou hráči soupeří o to, kdo ke stavbě přispěje největším dílem a získá tak největší slávu. O tom je rozhodnuto v okamžiku ukončení stavby počtem získaných vítězných bodů.

Druhá skupinka se vydala za mamonem, a snažila se o ovládnutí České Republiky ve hře Monopoly (Hasbro). Jako bychom to v dnešním Česku neviděli každý den. 🙁

Po konci prvních her jsme se vydali na moře s hrou Karty mrtvého muže (MindOK). Jedná se o jednoduchou karetní hru. Hráči se v ní stávají pirátskými kapitány v honbě za mýty opředenými poklady svých předchůdců. Musí však vědět, jak dlouho mohou pokoušet své štěstí a kdy je lepší se spokojit s čudlou v hrsti.

A ještě nám také zbyl čas na malou filler hru. Tou byla Krysí válka (Albi). Jde o bitvu mezi dvěma klany – Eidamáky a Hermelíny. Každý krysí klan je v grafice na kartách charakterizován odlišně (ale na hru to nemá žádný vliv) –  Eidamáci jdou divocí a bojovní, oproti tomu Hermelínové jsou krysí šlechta zakládající si na parádě a bohatství. Krysí souboj vetšinou vyhrává silnější protivník, ale takticky lze zvrátit průběh hry využitím speciální schopnosti na kartě. A bitva mezi dvěma klany může začít – kdo zvítězí?

Tak ještě příští středu tady, a pak nezapomeňte, že se přesouváme do Mikáda. 🙂

Foto z akce naleznete zde.

 

           

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!