Leo musí ke kadeřníkovi – „Háro už mu nesluší, vlasy lezou přes uši.“


 

Komu je hra určena?

Hra je určena pro 2-5 hráčů. Jedná se o jednoduchou kooperativní hru, která trénuje Vaši paměť.

Právě díky kooperativnímu módu ( spolupráci ) bych tuto hru doporučil i pro hráče mladší šesti let.

 

Jak se to vůbec hraje?

Když rozbalíme hru, vykoukne na nás lev Leo, jeho postel, hodiny, kadeřnický salon opičáka Bonoba,  destičky džungle a kartičky Lea. Vše je vyobrazeno v příjemné grafice, která se zalíbí nejen dětem. J

 

Ve hře je 30 destiček džungle a z nich budeme postupně budovat chodníček od Leovy postele do Bonobova kadeřnictví. Na jedné straně kartiček je vyobrazena džungle a na straně druhé jsou směrové ukazatele nebo zvířátka.

Ukazatel směru má vždy hodnotu 0.

Kartičky zvířátek jsou v pěti barvách a na nich jsou zobrazeny hodiny od 1 do 5. Podle velikosti čísla ztratíme drahocenný čas (Leo je totiž velmi upovídaný lvíček), který nám zbývá do návštěvy salonu.

Pro posun po destičkách slouží barevné karty Lea s čísly od 1 do 4. Každý hráč má určený počet karet v ruce a může je ve svém tahu vybrat tak, aby hodiny neutíkaly příliš rychle. Na cestu  máme pouze 12 hodin. Pokud tento interval překročíme, Bonobo salon zavře a my musíme zpět domů, zalézt do postele a druhý den vyrážíme na cestu znovu. Vynesené kartičky zůstávají na svých místech.

Na to, abychom se do salónu dostali, máme pouze pět pokusů. Výhodou však je, že v dalších pokusech už víme, kde jsou destičky jakých barev a kde ukazatele a můžeme jejich barvu využít pro bezproblémový posun směrem k ostříhání.

Pro představu: Pokud hráč vynese kartu modré barvy a jeho pohyb skončí na ukazateli směru nebo na destičce zvířete s modrým pozadím, čas se neposouvá. Pokud však barva destičky bude jiná, čas uteče dle čísla na destičce, na které Leo skončil svůj pohyb.

Kdo se stane vítězem? Tím jsme všichni, pokud se nám podaří Lea zdárně doprovodit do kadeřnického salonu, kde ho opičák Bonobo konečně ostříhá.

 

 

Zhodnocení recenzenta:

Jedná se o velmi jednoduchou kooperativní hru, která nezabere moc času a dá se hrát i s mladšími dětmi, než je doporučeno na přebalu. A hlavně tuto hru naučíte jakoukoli návštěvu během chvilky.

Hru LEO MUSÍ KE KADEŘNÍKOVI bych doporučil všem, kteří si rádi zahrají kooperativní hry pro zbystření paměti.

 

Souhrnem:

Hráčů:   2 – 5

Věk: 6+

Doba hraní: 30 – 40 min

Typ hry: dětská, kooperativní

 

vydavatel ALBI

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!

* Zaškrtávací políčko GDPR je povinné

*

Souhlasím.