Ježkovy voči – „Co zas to musím brát?“


 

Komu je hra určena?

Hra je určena pro 2-4 hráče – 4 hráči udělají hru mnohem zábavnější. Je určena pro milovníky jednoduchých, rychlých karetních her. Ježkovy voči jsou doporučeny pro hráče od 10 let, ale hru zvládnou i mladší hráči.

 

Jak se to vůbec hraje?

Hra obsahuje 98 karet. 90 karet číselných ( z toho 3 startovní ), 4 karty průběžných bonusů a 4 karty závěrečných bonusů. Startovní karty nám slouží na označení tří řad, a tyto karty zůstávají ležet na místě celou hru. Ostatní číselné karty slouží na vykládání do řad dle čísel. Úkolem je posbírat ideálně pouze dvě karty od každé ze sedmi barev, za což máme nejvíce bodů. Pokud jsme však nuceni vzíti třetí kartu, už se nám z nich stávají body mínusové. Průběžné a závěrečné bonusové karty nám přidávají co? … No přece bonusové body J

Výhodou této hry je to, že až do konce není známo, kdo že to vlastně vyhrál J

 

 

Zhodnocení recenzenta:

Hra je opravdu jednoduchá, příjemná, rychlá a trochu škodící. Prostě výborný typ na vyplnění deskoherního dne. J

Ježkovy voči bych doporučil do každé (nejen rodinné) sbírky. Další výhodou je jednoduchost pravidel – jsou velmi rychle vysvětlena, po několika vyložených kartách vše pochopíme a už se můžeme plně soustředit na sbírání ideálního počtu karet tak, aby nám přinesly co nejvíce bodů pro závěrečné hodnocení.

 

Souhrnem:

Hráčů:   2 – 4 ( 4 hráči je ideál J )

Věk: 10+ ( zkušenější hráči klidně od 8 let )

Doba hraní: 25 min

Typ hry: Karetní

 

vydavatel ALBI

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!