Velbloudí dostihy – „Vsaď si na vítěze i na saláta!“

Komu je hra určena?

Hra je určena pro 2-8 hráče od 8 let. Bavit se při hraní bude celá rodina. Taťka si užije hazard při sázení a menší hráči zase srandovní vožení jednoho velblouda na druhém.

 

Jak se to vůbec hraje?

Hráči se octnou v africké poušti pod pyramidami. A mají velké štěstí, protože tu právě probíhá nejdůležitější velbloudí závod sezony. Kdo z pětice dvouhrbých borců stane na prvním místě, a kdo skončí jako salát poslední? Právě na to si ve hře hráči sází. Ale probíhají i menší sázky na vítěze etapy. Všechno se točí kolem peněz – ano, cíl hry, je co nejvíc si nahrabat. Tedy aspoň víc než všichni ostatní. Za tím účelem mohou hráči závody také ovlivňovat, když navedou velbloudy do oázy nebo k strašidelné fata morgáně s velbloudí kostrou… bu, bu, bu!

Hra má krutopřísně efektní dizajn. Hráči totiž při ní hází kostkami (a tím posouvají velbloudy) pomocí pyramidy, kolem které se závod běží. Kostky v barvách velbloudů se na začátku etapy hodí do pyramidy a pak každý hráč udělá nějakou akci – třeba si vsadí na vítěze etapy, umístí oázu anebo třeba právě zatřese pyramidou a nechá z ní vypadnout jednu kostku, čímž posune jednoho velblouda. Možných akcí je více a díky tomu je hra vcelku pestrá.

Nuže, velbloudi, ke startu – pozóóór – TEĎ!

 

Zhodnocení recenzenta:

Správným naplánováním toho, kdy jakou akci jako hráč zahraji, a kdy si na co vsadím, se dá při hře celkem slušně taktizovat. Pravidla jsou při tom jednoduchá a dobře vysvětlená, takže je pochopí každý. Legraci si užijí i děti, neb velbloudi se po sobě při běhu vozí, přičemž doporučujeme bouřlivě fandit! „Zelenej! Slez z toho bílého, vždyť už nemůže… Cože? Ještě žlutej na něj vlezl? Nééé!“

VELBLOUDÍ DOSTIHY lze tak doporučit milovníkům legračních her, ale i příznivcům strategií (jako fajn oddechovku).

A ještě musíme dát velké plus za atraktivní vzhled hry!

Jen je škoda, že u nás zatím nemáme rozšíření této příjemné hry.

 

 

 

Souhrnem:

Hráčů:   2 – 8

Věk: 8+

Doba hraní: asi 30 min

Typ hry: Závodní sázková

 

vydavatel ALBI

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!