POŠTOVNÍ KURÝR – „ Do Německa a ještě dál“

Komu je hra určena?

Poštovní kurýr je stolní strategická hra pro 2-4 hráče od 10 let.

Základní hra je tvořena mapou jižního a středního Německa, západního Rakouska, západních Čech, Švýcarskem a Polskou Łódźi.

 

 

Jak se to vůbec hraje?

V průběhu hry budujete poštovní síť ve střední Evropě tím, že stavíte poštovní pobočky v nejdůležitěších městech, podnikáte cesty poštovním kočárem a využíváte pomoci vašich poštáků. Ve svém tahu si z vyložené nabídky vezmete kartu města a poté jednu kartu města vyložíte do cestovního řádu vašeho kočáru, který objíždí Evropu. Průběžně vylepšujete své kočáry a za to dostáváte body. Body dostáváte také za vytvoření funkční poštovní sítě v jednotlivých zemích a nebo za dlouhou cestu vašeho kočáru.

Důležitým herním prvkem jsou pomocníci, kteří vám umožňují vzít si do ruky více karet, více karet vyložit, vyměnit nabídku měst nebo vzít si kočár.

A vězte, že když byste této pomoci nevyužívali, asi byste prohráli.

 

 

Zhodnocení recenzenta:

Poštovní kurýr je klidná a nenáročná hra která si vás získá díky jednoduchým pravidlům a mechanismu měnících se karet měst, který vyzraje i nad dokonalými stratégy. Pravidla jsou velmi rychle vysvětlena, a tak můžete hned vyrazit třeba do Salcburku.

Hra získala ocenění Spiel des Jahres 2006

 

 

Souhrnem:

Hráčů:   2 – 4

Věk: 10+

Doba hraní: 60 min

Typ hry: Strategická, dopravní

 

vydavatel ALBI, MindOK

  

 

 

     

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!