Hvězdokupy – najdi si své souhvězdí

Hvězdy svítící ve tmě, jednoduchá i složitější souhvězdí, zajímavá hrací kostka, minimální čas na přípravu.

 

Komu je hra určena???

Hra Hvězdokupy je určena pro hráče od 8 let. Hráči tohoto věku mají však trochu problémy s orientací v umísťování hvězd a vyhledávání souhvězdí. Proto bych tuto hru doporučil spíše až tak od 10 let.

Délka jednoho kola se po několika hrách ustálí na 20 až 25 minutách.

Hráčů se může tísnit kolem stolu až šest. Minimum jsou dva hráči, ale čím máme více hráčů, tak je větší chaos i větší zábava.

 

Jak se to vůbec hraje???

Podle počtu hráčů si vezmeme pomocnou kartičku, na které se najde pomocná příprava, před zahájením hry. Díky této pomůcce jsme schopni rychle hru připravit na daný počet hráčů. Po této nezbytné pasáži se již plně můžeme pustit do pokládání hvězd tak, abychom nalezli své vylosované souhvězdí. Bohužel se Vám tam někdy plete měsíc, takže pozor na něho, není to hvězda.J Souhvězdí všech hráčů je veřejné, můžeme proto taktizovat, abychom někomu nenahráli, ale třeba mu trochu zaškodili.

Ten, kdo první nalezne souhvězdí, které má na kartě, stává se vítězem. Hru si můžete zpestřit jak časovým limitem pro pokládání hvězd (přiložené přesýpací hodiny), tak ještě jednou vychytávkou, která dělá tuto hru nadmíru zajímavou. Můžete hrát i ve tmě!  Karty, herní plán, hvězdy i měsíc po nasvícení fosforeskují.

 

 

Zhodnocení recenzenta:

Rychlá hra, při které mají šachisté velkou výhodu, díky uvažování nad budoucími tahy. Pro hráče, kteří nežijí ve světě políček, je počáteční orientace mezi „devítkovými“ sektory náročná. Přiložená časomíra okoření hru až po několika odehraných kolech, zpočátku je obtížné hvězdu ve vymezeném čase takticky umístit (čtvercová šablona, kterou by bylo možné sektory ohraničit, by hru zrychlila a zjednodušila).

Již druhé kolo bylo o poznání jistější v umisťování hvězd, projevily se strategické i škodící taktiky jednotlivých hráčů, i když o chyby a smích nebyla nouze. Najít své vylosované souhvězdí v množství hvězd na herní desce, vyžaduje správný postřeh a zapojení fantazie.

 

Závěrem můžeme pochválit dalšího českého výrobce her, který neváhal vyšperkovat hru              o svítící efekt, takže tuto hru můžete hrát i v úplné tmě J

 

Souhrnem:

Hráčů:   2 – 6

Věk: 8+

Doba hraní: 20 min

Typ hry: Abstraktní logická

 

Vydavatel   Albi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!

* Zaškrtávací políčko GDPR je povinné

*

Souhlasím.