Deskohraní – Středa 15.11.2017

Opět jsme byli ve své klubovně, a mohli rozehrát naše velké téma: Fantasy hry.

Bojovnější jádro našeho ansáblu se vydalo na boj v aréně díky hře Ultimate Warriorz: Tribal Rumble (REXhry). Jedná se o jednoduchou a rychlou bojovou hru. Hráči v ní představují bizarní válečníky – vyvolené reprezentanty svých kmenů. Jako tito válečníci se střetnou v aréně, kterou tvoří krabice a do ní vložené kartonové sloupy, a jen ten nejmocnější z nich se může stát vítězem.

Klidnější jádro si začalo pohrávat s různýma ingrediencema, až z nich vytvářeli pořádně Výbušné lektvary (Blackfire). Hráči se stávají studenty magických umění a skládají závěrečnou zkoušku z přípravy kouzelných lektvarů.

Další skupinka se vydala až k Yggdrasilu – stromu života. Zde naposledy prolily svou Vikingskou krev a dokázaly bohům, že si zaslouží své místo po jejich boku ve Valhalle. O jakou jinou hru se může jednat, než o špičkovou hru Blood Rage (REXhry).

A zbývá poslední skupina hráčů. Nooo, nební to moc fantasy hra, ale to navadí. Máme chuť si ji zkusit, tak hurá na Kaleidoskop (MindOK). V této hře se snažíte pomocí svých „kamenů“ získat co nejvíce bodů jejich vhodným přikládáním na šestiúhelníkovou herní plochu. Hra má velikost herního pole rozdělenou dle počtu hráčů od 2 do 4.

Další hry, které následovaly, byly již spíše doplňkové.

Hobit – karetní hra (Blackfire) – karetní štychová hra, v které se 2 – 5 hráčů snaží o vítězství dobra nad zlem a obráceně.

Duchová v koupelně (MindOK) – postřehová hra, navazující a případně rozšiřující hru Duch. Zde se snažíte co nejrychleji zjistit jaký předmět je zastoupen správně na herní kartě, a nebo naopak na ní schází.

Summoner Wars (MindOK) –  jedná se o karetní hru, která bude na našem deskoherním víkendu jako turnajová hra. Hráči v roli Vyvolávačů povolávají na hrací plán z ruky jednotlivé jednotky, kterými pak pohybují a bojují s nimi.

 

Další téma, co nás bude čekat jsou RPG hry, tak se těšme na hraní si na hrdiny.

Foto z akce naleznete zde.

 

 

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!