BANG! – „Přežiješ dnes na divokém západě?“

Komu je hra určena?

BANG! je karetní hra z westernového prostředí pro 4-7 hráčů. Doporučena je od 8-10 let.

 

 

Jak se to vůbec hraje?

Cíl hry záleží na jedné ze čtyř hlavních rolí. Šerif se snaží zabít všechny nepřátele zákona (bandity a renegáta). Aby se mu to ve zdraví podařilo, pomáhají mu pomocníci šerifa – Vice. Naopak banditům stačí k výhře pouze zabít šerifa. Často nejtěžší rolí bývá renegát (odpadlík).  Jeho úkolem je zůstat poslední ve hře. Aby se mu to podařilo, musí jako posledního zabít šerifa. Aby to celé bylo zajímavé, tak všechny role kromě šerifa jsou tajné a hráči můžou různě blufovat a spřádat intriky.

Kromě rolí máte k dispozici také 16 různých postav. Každá má 3-5 životů a jednu speciální schopnost.

Nakonec tu je 80 hracích karet, pomocí nichž můžete střílet, uhýbat se střelám, tasit lepší zbraně, léčit si zranění a dokonce i použít dynamit.

Každý hráč má na začátku tolik karet, kolik má jeho postava životů. Hra se hraje na tahy, během nichž si nejprve doberete 2 karty, zahrajete některé a poté odhodíte přebytečné karty dle počtu životů. Pokud chcete někoho střelit, zahrajete kartu střely – nejčastěji právě BANG! Postava, na kterou střílíte, může zahrát kartu úhybu, nebo si musí ubrat život. Po vyřazení postavy se otočí její role, a zkontroluje se, zda hra nekončí. Hraje se, dokud není zabit šerif nebo všichni nepřátelé zákona.

 

 

Zhodnocení recenzenta:

Především díky skrytým rolím si užijete mnoho zábavy. Někdy se například podaří i takové kousky, že v jedné hře si blafující bandita zastřelí své kolegy a šerif pak svého nepříliš zdatného pomocníka, kterému třeba nechodí karty. Pro nadšence pak můžeme doporučit další rozšíření, které hru příjemně zpestřují. Díky intuitivním symbolům na kartách se efekty jednotlivých karet rychle zapamatují, což oceníte především, když hrajete s novými hráči.

Jedinou škodou pro české fanoušky westernové komedie je, že si zde hráči svá zranění léčí většinou pivem místo kolalokovou limonádou. Díky kvalitní zábavě a výborné atmosféře jim to ale jistě promineme.

Jelikož se jedná i o rodinnou hru – dovolil bych si připomenout citát na usmířenou po odehrání několika her BANG!: „Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!“

 

 

Souhrnem:

Hráčů:   4 – 7

Věk: 10+

Doba hraní: 40 min

Typ hry: Karetní, intriky

 

vydavatel ALBI

 

 

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!