Deskohraní – Středa 22.11.2017

Dnešním tématem jsou RPG hry.

Jelikož pořádné hry za hrdiny jsou na delší dobu, musel jsem vybrat něco méně časově náročného.

Lovci noci (MindOK) se dají také trochu nazvat jako hra na hrdiny. I když spíše záporného charakteru. V této hře se ujímáte rolí lidí, upírů a vlkodlaků, a snažíte se docílit úkolu daného na své kartě. Třeba jako vlkodlak musíte zničit všechny upíry. Každý hrdina má svoji sílu (životy), a snaží se dávat údery protivníkům, a přitom se sám léčit. Také jsou zde důležité karty, které pomáhají učit, kdo je s Vámi a kdo proti, dále karty obrany, a karty útoků.

Ještě jsem měl balík od Albi, a tak jsme se koukli na to, co nás bude čekat v rozšíření hry Scythe, ale kvůli časovému presu jsme si tuto hru nezahráli.

Raději jsme zkusili jinou novou hru od Albi, a to Neobvyklí podezřelí. Trochu nám tématicky připomínala na víkendovce hranou hru Mysterium (Blackfire), ale na rovinu jsme byli trochu zklamáni. Tématicky se nám tato hra líbila, ale měli jsme trochu problém s vyřazováním postav. Tyto postavy vyřazujete ze seznamu podezřelých osob pomocí otázek. Ale vyřaďte nějakou postavu, jen dle toho, jestli má rád děti. Nikdo na obrázku neměl napsáno na čele jsem pedofil, mám rád děti, nebo jsem učitel, nemám je rád. 🙂

Další hrou byla jedna ze starších her. Jedná se o hru s velice krátkým názvem, a to Cesta kolem světa za 80 dní (MindOK). V ní se snažíte procestovat svět za co nejkratší dobu ve stopách bohatého, osamělého a svobodného anglického džentlmena Philease Fogga. Kdo z Vás dokáže celý svět procestovat za nejkratší dobu, stává se vítězem sázky z Reformního klubu.

A co příště? To nás budou čekat hry od českých autorů. Takže se můžeme těšit na ukázku hry od Tadeáše Spousty, Vlaadi Chvátila, Jirky Mikoláška, Světlušáka, a dalších českých autorů.

Foto z akce naleznete zde.

 

 

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!