Deskohraní – Středa 18.10.2017

Je libo mošt? Tak není nic jednoduššího, než si ho vyrobit. A jak? Na to nám dá odpověď jednoduchá a příjemná hra Moštárna (Albi). Tato karetní hra je určena nejen mladším a začínajícím hráčům, ale díky svému obrovskému balíčku karet, které jsou sestaveny od jednodušších po ty složitější, si tuto hru mohou s chutí zahrát i ostřílení hráči deskových her. Než se však někteří z nás doplnahrdla napijí svých vyrobených moštů, my ostatní se můžeme vydat na Ostrov Sky: Jak se náčelník stal králem (Albi). Trochu delší název nekoresponduje s délkou této hry. Herní čas se bezproblémů vejde do jedné hodiny, což na mix strategicko obchodní hry není zas tak dlouho. V této hře se snažíte na svém území ( opravdu svém, nikdo na Vás neútočí ) postavit co nejmocnější panství tak, aby ostatní pukli závistní, a byli nuceni Vás prohlásit králem králů. 🙂

Dnes jsme zde měli i jednu mladou hráčku, a tak jsem se snažil vymyslet i hru, která by ji mohla bavit. A tak jsem vytáhl ze skříně hru Noé (REXhry). Jedná se o takové karetní oko bere se zvířátky. Strategie malinko, škodolibosti více, co si víc přát.

Na závěr se ještě na stůl vrátila stále oblíbená hra Dračí srdce (MindOK), která je takovým naším oblíbencem, pokud už není čas ne nic delšího, a Summoner Wars (MindOK), kterou bychom rádi využili jako turnajovou hru na našem Víkendovém deskohraní.

Dnes jsme si po volném hraní vylosovali téma na příští středu, a tím jsou Westernové hry.

Ale čas se již nachýlil, a tak honem domů.

Foto z akce naleznete zde.

 

            

Štítky: , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!