Deskohraní – Středa 1.2.2017

Dnešní deskohraní bylo turnajové.

V mezidobí, mezi hraním turnajové hry Karma od Albi jsme si testovali Port Royal, Blokus a Dice Town. Bohužel pouze dvě hodiny je na hraní tak málo, že z toho byla spíše ukázka. Ale alespoň příště už známe pravidla
A teď k turnaji.
Hra Karma je na první pohled nevýrazná. Karty nic extra, krabička … tuctová. Ale když si tuto hru zahrajete, a pak podruhé, potřetí, … do víc už počítat nedovedu …, tak zjistíte, že je to skvělá hra. Hlavně při plném počtu šesti hráčů. Proto jsme se museli rozdělit na dvě party, a zahráli ji na etapy. Proto máme i dva vítěze.
První kolo se nejvíce podařilo Turkovi. Jako jediný se pohyboval ve všech třech hrách na pokraji vítězství. Mezi ním, a ostatními, však byl docela velký rozdíl.
Druhá skupina byla vyrovnanější. Zatím co v první hře byl rozdíl mezi prvním a posledním 79 bodů, v této druhé hře to bylo pouze 26 bodů. Vedení se přelévalo v každém ze tří kol na jiného hráče. Po součtu plusových (výhra + 20 bodů) a mínusových bodů za karty v ruce a na stole (běžná karta -1 bod, karma karta -5 bodů) se z výhry radoval Kuba.
Výtězům tedy gratulujeme, a necháme se překvapit, co bude příští turnajovou hrou.

Foto z akce naleznete zde.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!

* Zaškrtávací políčko GDPR je povinné

*

Souhlasím.