Deskohraní – Neděle 26.11.2017

Dnes se v herně sešel krásný počet 11 hráčů, kteří se vydali za objevováním rozličných her.

Někteří se vrhli na ovládnutí stavebních zakázek pro bohaté šlechtické rody ve hře Patricij (Patricien, Patrizier) od Corfix.

Další si vyzkoušeli jednodušší variantu Osadníků, a to Osadníci z Katanu Junior (Albi). Jedná se o zjednodušenou a rychlejší variantu hry, ale se stejným herním principem. Musíte zde opět postavit všechna pirátská sídla dříve, než vaši krvelační konkurenti.

Další hry následovaly. Bang! – Duel (Albi) –  varianta hry Bang! pro dva hráče.

Představ si (REXhry) – hra v které musíte mít pořádnou obrazotvornost.

Limes (Albi) – rychlá a jednoduchá karetní hra. s nízkou mírou náhody, ale i vzájemné komunikace. Hráči pomocí karet tvoří krajinu plnou obilných polí, lesů, rybníků a skal se strážními věžemi a tuto krajinu si můžou obsadit svými farmáři, dřevorubci, rybáři a strážnými.

Kingdomino (MindOK) – jednoduchá hra, v níž si hráči staví nejmocnější panství.

Vládce Tokia (REXhry) – Hráči představují obludy plenící Tokio. Soupeří o pozici ve městě a snaží se zabít ostatní nebo vydržet ve městě dost dlouho a zůstat naživu.

Ale co bylo hlavním tématem dne si nechávám až na závěr. Pexeso. Začalo to jedním úplně novým pexesem od Tadeáše. Ještě nic??? Tak napovím.

Po pexesu jsme se vrhli na vrchol dnešního dne. Rozbalení hry Tadeáše Spousty – Legendy země Euthie. Jedná se o strategickou kompetitivní hru na hrdiny odehrávající se ve středověkém fantasy světě. Konečně jsme se jí dočkali. Je tedy pravda, že si musíme zopakovat pravidla, jelikož od našeho testování této hry pro Tadeáše uběhlo již půl roku. Ale rozehrát ji přeci musíme.

Pokračování … příště. 🙂

Foto z akce naleznete zde.

 

 

  

Štítky: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!