Battue: Storm of the Horse Lords

BATTUE – Bouře pánů koní (Storm of the Horse Lords)                                                             Vydavatel – Red Juggernaut

 

Komu je hra určena?

Battue je desková hra pro 2-4 hráče od 8 let. Hráči hrají za klan nájezdníků a snaží se vyplenit krásné antické město Tarsos.

 

Jak se to vůbec hraje?

Nejprve poskládáte náhodně plán města rubem vzhůru. Každý hráč si zvolí svůj klan a vybere stranu města, z které ho začne dobývat. Poté se hráči střídají v tazích, kdy si zvolí pohyb nebo posilování svých jednotek (hord). Pohybu vaší hordy na dílek bojujete proti obráncům města. Boj je jednoduchý, obránce a útočník hodí kostkou. K hodu se započítá počet bojujících válečníků, bojové karty a obránce i obranu dílku města. Poražený ztrácí jednoho válečníka. Boj pak pokračuje, dokud někdo dobrovolně neuteče z boje nebo nejsou poraženi všichni válečníci jednoho klanu. Po dobytí dílku zpravidla dostanete kořist (kartu nebo válečníka). Navíc většina dobytých dílků přidává vítězné body.

Hraje se do vyřazení ostatních hráčů, nebo na obsazení 3 důležitých dílků města. Vtip je ale v tom, že 2 dílky důležité k ukončení hry, mají vždy stejný tvar s jinými méně nedůležitým dílkem.

 

Závěrečné zhodnocení recenzenta:

Jedná se o svižnou a jednoduchou hru. Zpracování hry je opravdu velkolepé. Dílky mapy jsou kvalitně laminované a nádherně ilustrované. Herní plán je variabilní a je zde hodně karet, které hru příjemně oživí. Zvlášť zajímavé jsou karty událostí, které vstupují do hry při odhalení některých dílků.

Ve hře jde ale především o zábavu. Vzhledem k tomu, že předem nevíte, jak silná bude obrana dílku, stává se z dobývání města napínavý podnik plný hazardu. Obrana dílku často vůbec nesouvisí s jeho velikostí. Jen při útoku na Palác města si můžete být dopředu jisti epickou bitvou, která možná zajistí vašemu klanu věčnou slávu.

 

Souhrnem:

Hráčů: 2-4

Věk: od 8 let

Doba hraní: 60 min

Typ hry: strategická

 

 

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!