6 bere! – „Kdo nebere, ten se směje.“

Komu je hra určena?

6 BERE! je karetní štychová hra pro 2-10 hráčů.

Pokud nemáte rádi moc velký podíl náhody, pak doporučuji 4-5 hráčů. Doporučena je od 8 let.

 

Jak se to vůbec hraje?

Hra obsahuje 104 karet s čísly 1 – 104 a různým počtem hlav volů / krav (co komu přijde vhodnější).

Na začátku má každý hráč 10 karet skrytě v ruce, které si seřadí dle čísel. Uprostřed stolu jsou 4 karty pod sebou lícem vzhůru – začátek řad pro doplnění. Každý hráč si skrytě vybere jednu kartu z ruky. Jakmile mají všichni vybráno, karty se otočí a od nejnižšího čísla se zařadí za nejbližší číslo. Jak už název napovídá, tak šestá doplněná karta znamená, že berete předchozích pět. Poslední karta se vždy ponechá jako základ pro novou řadu. Pokud má někdo nižší číslo než je poslední karta ze všech 4 řad, tak musí vzít celý sloupec dle svého výběru. Hraje se takto všech 10 štychů. Postupně se Vám tak zužuje výběr a často to končí, že jeden hráč nasbírá nemalé stádo skotu.

Hraje se tolik kol, dokud někdo nenasbírá určitý počet trestných bodů (v pravidlech udaných 66 bodů většinou stačí na cca 3 kola, takže limit je na Vás jak se před začátkem hry domluvíte). Jedno kolo (10 štychů) zabere jen několik minut. Celková doba hraní proto záleží na cílovém limitu trestných bodů. Přibližně však máme odehráno do 45 min.

Vítězem se stává chovatel, s nejmenším množstvím uhynulého skotu. 🙂

 

 

Zhodnocení recenzenta:

Jedná se o svižnou hru s jednoduchými pravidly. Ve hře se dá občas i hezky zaškodit, když máte nejnižší kartu a můžete si vybrat, který řádek si vezmete. Hra je vhodná na rozjezd před hraním delších her, ale i na oddych mezi delšími hrami.

 

 

Souhrnem:

Hráčů:   2 – 10

Věk: 8+

Doba hraní: 45 min

Typ hry: Karetní, škodící

 

vydavatel ALBI

 

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nutné vyplnit!